Doubice

České Švýcarsko jsou jednou z turisticky atraktivní destinací v České republice. Vedle krásné přírody České Švýcarsko nabízí programy pro volný čas a samozřejmě také ubytování a stravování. Hitem posledních let je i ubytování spojené s relaxací a službami wellness. V regionu České Švýcarsko najdete ubytování nejen pro individuální turistiku, ale i ubytování specializované na školy v přírodě, rodiny s dětmi, sportovní soustředění nebo ubytování s programem firmy – teambuilding, konference nebo školení. Zrovna tak České Švýcarsko nabídnou i jednoduché a levné ubytování v turistických ubytovnách nebo turistických chatách.

Ubytování Doubice

Ubytování Doubice a okolí nabízí pro návštěvníky obce Doubice širokou škálu možností. Ubytování Doubice představuje nabídku od kempu, romantické ubytování na chalupě, apartmánu nebo ubytování s polopenzí nebo celodenní stravou v penzionu nebo hotelu. Pokud nenajdete ubytování podle vašich představ přímo v obci Doubice, tak zcela jistě najdete odpovídající nabídku ubytování v jejím nejbližším okolí. Turistický region České Švýcarsko je atraktivní pro dovolenou po celý rok. 
Přesto nejvíce návštěvníků přichází navštívit České Švýcarsko v době letní a zimní dovolené. Zvláštní kapitolou jsou Vánoce a Silvestr nebo jarní prázdniny. Zde je nutné rezervovat ubytování ve značném předstihu, protože v těchto termínech bývají ubytovací kapacity zcela plné. A ceny ubytování v lokalitě Doubice? Najdete zde ubytování ve všech cenových kategoriích, a to i za velmi příznivé ceny v kategorii levné ubytování.

Ubytování Doubice

Obec Doubice leží asi 10 km západně od města Varnsdorf a 2,5 km severně od Chřibské. Nachází se v zalesněné oblasti na rozhraní Lužických hor a Českého Švýcarska. Je to malá vesnička poblíž města Krásná Lípa ležící mezi rozsáhlými lesy Národního parku České Švýcarsko. Výborná poloha však vytváří ideální podmínky pro rekreaci. Obcí prochází hranice mezi CHKO Labské pískovce a Lužické hory. Obcí protéká potůček a ve středu obce je rybník a koupaliště.

Existence Doubice jako vesnice je doložena písemně až kolem poloviny 16. století. Nejstarší písemná zpráva pochází z roku 1552. Tehdy tvořilo základ vsi, která se rozkládala podél Doubického potoka, devět usedlostí s rychtou, dále několik domkářských stavení, pila a především vrchnostenský hospodářský dvůr (Meierhof), jehož pozemky zabíraly většinu plochy dnešní Doubice. Počátky Doubice jsou také spojeny se sklářstvím, ale v pozdější době toto odvětví ze vsi zcela vymizelo. Obyvatelé se živili částečně lesnickou činností, ale převažovala zde především textilní výroba - předení, tkaní, bělení a obchod s textilními produkty. Zaměření na textilní výrobu znamenala pro celou oblast značný hospodářský i kulturní rozvoj.

 

Možnosti ubytování v Doubici

Turisté vyhledávají zdejší vesničku pro ubytování zejména z důvodu velmi klidného prostředí a atraktivního poloze v Českém Švýcarsku. Ubytovat se zde můžete zde v několika malebných penzionech, které se snaží dostát všem přáním zákazníka, ale také v turistických chatách nebo v turistické ubytovně, které lákají rekreanty zejména na příznivou cenu.


Penzion Doubické chalupy


Obec Doubice je položena v romantickém údolí obklopeném lesy severně od Chřibské a v blízkosti města Krásná Lípa, dále pak Rumburka a Varnsdorfu na rozhraní turistických regionů Národní park České Švýcarsko a Lužické hory.

Pension Hubertus


Pension Hubertus se nachází v malebné vesničce Doubice v severních Čechách. Doubice leží v úpatí Šluknovského výběžku a zároveň na rozhraní CHKO Lužické hory a CHKO Labské pískovce.

Chata Hubertus


Chata Hubertus leží ve vesničce Doubice v severních Čechách. Obec Doubice leží na rozhraní CHKO Lužické hory a CHKO Labské pískovce. Z Doubice je také velmi blízko do Národního parku České-Švýcarsko.

Více ubytování v lokalitě Doubice

Doporučené regiony

Děčín
Město Děčín je dnes významným střediskem turistiky a cestovního ruchu. Díky své poloze je označován jako brána Českého Švýcarska, ale může být východiskem výletů i do Českého Středohoří,...
Jetřichovice
Srdce Národního parku České Švýcarsko aneb to jsou Jetřichovice. Jedno z významných turistických center, které je obklopeno hlubokými lesy kouzelné přírody plné skalních měst, hrádků...

Další zajímavé regiony

Doubice
Obec Doubice leží asi 10 km západně od města Varnsdorf a 2,5 km severně od Chřibské. Nachází se v zalesněné oblasti na rozhraní Lužických hor a Českého Švýcarska. Je to malá vesnička...
Česká Kamenice
Město Česká Kamenice se nachází na hlavní trase mezi městy Nový Bor a Děčín,  směrem k hranici s Německem. Dík své poloze na pomezí Českého Švýcarska, Českého Středohoří a Lužických...

Všechny regiony

Nacházíte se na Doubice